Konferencja Szkoły Dobrostanu, 24.11.2023

Zamknięto możliwość wypełniania tego formularza.

Zapraszamy na bezpłatną Konferencję Szkoły Dobrostanu, która odbędzie się w Warszawie w przestrzeni eventowej Mysia3 (ul. Mysia 3, 4. piętro) w godzinach 11:00-16:00.

Uwaga! Limit miejsc na Konferencję został wyczerpany. Zapisują się Państwo na listę rezerwową.

W Szkole Dobrostanu wspieramy grona pedagogiczne w działaniach na rzecz wzmacniania zdrowia psychicznego wszystkich osób, które się w szkole uczą i pracują. Celem programu jest podnoszenie świadomości roli szkoły we wzmacnianiu zdrowia psychicznego. Zależy nam, aby dobrostan szkolny był oparty na dobrych i silnych relacjach społeczności szkolnej.

Podczas konferencji opowiemy o tym, dlaczego dbanie o dobrostan buduje wspólnotę, jakie są kluczowe obszary dotyczące zdrowia psychicznego w szkole, dlaczego pozornie małe codzienne aktywności, działania i gesty mogą wiele zmienić.

Konferencja odbywa się stacjonarnie. Zapraszamy serdecznie do zapisów, które przyjmujemy do dnia 22.11.2023 lub do wyczerpania miejsc. Wystarczy wypełnić poniższy formularz rejestracyjny.

Program wydarzenia:

10.30 - 11.00 Kawa i herbata na dzień dobry

11.00 - 13.30 Część plenarna (z przerwą w trakcie):

Otwarcie konferencji

• Maciej Makselon - Dobrostan ukryty w języku
  • Kevin Hawkins - Shifting the Focus: Making Wellbeing Central to our School Communities Przewidziane tłumaczenie angielsko-polskie podczas wystąpienia
  • Monika Suchecka-Sasinowska - Małe rzeczy, które dużo znaczą
  • dr Wiesław Poleszak - Wspólnotowa moc dobrostanu
  • Katarzyna Rabęda - “Aby uczniowie i uczennice czuły się dobrze” - o islandzkim systemie edukacji

13.30 Obiad

Część warsztatowa:

• Kevin Hawkins /warsztat w języku angielskim/ Can mindfulness really make a difference in education?
  • Marta Puciłowska - Małe przyjemności w szkolnej codzienności

Konferencja Szkoły Dobrostanu jest skierowana do wszystkich, którym temat szkolnego dobrostanu jest bliski, w szczególności do:

• dobrostanu jest bliski, w szczególności do:
  • dyrektorek i dyrektorów szkół
  • nauczycielek i nauczycieli
  • psychologów i pedagogów szkolnych
  • bibliotekarek i bibliotekarzy
  • osób pracujących w świetlicach środowiskowych i socjoterapeutycznych
  • kadry poradni psychologiczno-pedagogicznych
  • organizacji pozarządowych
  • rodziców
  • przedstawicieli i przedstawicielek samorządów

Zbudujmy razem szkołę marzeń - Szkołę Dobrostanu!

Projekt Szkoła Dobrostanu korzysta z dofinansowania o wartości 127 000 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG. Celem projektu jest stworzenie innowacji pedagogicznej, która podniesie świadomość roli szkoły we wzmacnianiu zdrowia psychicznego uczniów.

Projekt współfinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.