Kurs Krople Uważności dla nauczycieli i nauczycielek szkół przyszpitalnych 2024/25

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym Kursie Krople Uważności dla szkół przyszpitalnych, w ramach którego nauczyciele i nauczycielki będą praktykować uważność, aby następnie móc przenieść tę praktykę do klasy, na pracę z uczniami i uczennicami.

Kurs Krople Uważności składa się z dwóch elementów:

• 8-tygodniowego Treningu Uważności dla siebie (20 h). W skład treningu wchodzą: warsztat otwierający (2 h), osiem spotkań z trenerką (16 h) oraz możliwość udziału w dodatkowej grupie wokół praktyki własnej (2 h), wykonywanie własnych praktyk uważności pomiędzy spotkaniami;
  • Mentoringu dla nauczycieli i nauczycielek wokół praktyki Kropli Uważności w klasie (10 h). W skład Mentoringu dla nauczycieli i nauczycielek wchodzą cztery spotkania co 2 tygodnie (2,5 h każde) oraz wybrane praktyki uważności w klasie pomiędzy spotkaniami.

Na kurs zapraszamy co najmniej dwie osoby z jednej szkoły, nie jest to jednak warunek konieczny do spełnienia. Osoby aplikujące na kurs powinny uzyskać zgodę dyrektora(-ki) szkoły.

Kurs Krople Uważności poprowadzą certyfikowane nauczycielki uważności z Fundacji Edumind Uważność w Edukacji.

Kurs Uważności odbywa się w formie online na platformie Zoom w dwóch grupach. Prosimy o dokładne sprawdzenie terminów spotkań w danej grupie poniżej:

Terminy spotkań:

GRUPA 1 GRUPA 2
Spotkanie wprowadzające (wtorek):
24.09, godz. 17:00-19:00
Spotkanie wprowadzające (środa):
2.10, godz. 17:00-19:00
Trening uważności (wtorki):
1, 8, 15, 22, 29.10, godz. 17:00-19:00
5, 12, 19.11, godz. 17:00-19:00
Trening uważności (środy):
9, 16 23, 30.10, godz. 17:00-19:00
6, 13, 23, 30.11, godz. 17:00-19:00
Mentoring wokół praktyki Kropli Uważności w klasie (czwartki co dwa tygodnie):
28.11, 5, 19.12, godz. 17:30-20:00
16.01, godz. 17:30-20:00
Mentoring wokół praktyki Kropli Uważności w klasie (wtorki co dwa tygodnie):
3, 17.12, godz. 17:30-20:00
14, 28.01, godz. 17:30-20:00
Spotkanie dodatkowe poświęcone własnej praktyce (środa):
5.02, godz. 17:30-20:00
Spotkanie dodatkowe poświęcone własnej praktyce (wtorek):
4.02, godz. 17:30-20:00

Wszystkie terminy spotkań, można zobaczyć w kalendarzu: Kursy Krople Uważności - Terminy spotkań od września 2024 do lutego 2025.

Osoby, które będą uczestniczyć w całym cyklu Kursu Uważności, otrzymają zaświadczenia. Zaświadczenie nie zostanie wydane osobom uczestniczącym, które będą mieć więcej niż 2 nieobecności podczas Treningu Uważności. Prosimy o usprawiedliwianie swoich nieobecności mailowo przed spotkaniem.

Regulamin udziału w kursie Krople Uważności

Rekrutacja do otwartych Kursów Uważności dla nauczycieli wszystkich rodzajów szkół odbędzie się na początku drugiego semestru. Zachęcamy do obserwowania Facebooka Fundacji Szkoła z Klasą oraz aktualności na naszej strony internetowej.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji o programie: Krople Uważności

W razie pytań prosimy o kontakt: kropleuwaznosci@szkolazkolasa.org.pl

Chcesz wiedzieć więcej o wydarzeniach, przydatnych materiałach od Fundacji Szkoła z Klasą, obserwuj nasze kanały:
Facebook: https://www.facebook.com/fundacjaszkolazklasa
Instagram: https://www.instagram.com/fundacjaszk/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/fundacja-szko%C5%82a-z-klas%C4%85/
Strona www: https://www.szkolazklasa.org.pl/

Wybór grupy

Terminy spotkań dla obu grup znajdziesz powyżej, w opisie formularza.

Jeżeli nie znasz numeru RSPO swojej szkoły, znajdziesz go na stronie rspo.gov.pl

Jeśli nie znalazłeś(-aś) swojej szkoły powyżej, skontaktuj się z nami mailowo: support@szkolazklasa.org.pl, aby prawidłowo wypełnić formularz.

Dane szkoły

Jeśli dane adresowe Twojej placówki są niepoprawne, napisz na support@szkolazklasa.org.pl a my poprawimy dane w bazie.

Dane szkoły

Dane osoby uczestniczącej
Twój numer telefonu. Jeżeli nam go podasz, w wyjątkowych sytuacjach będzie nam łatwiej się z Tobą skontaktować.
Oświadczenia
Zgody
Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Szkoła z Klasą (FSZK) z siedzibą w Warszawie przy ul. Śniadeckich 19, email: fundacja@szkolazklasa.org.pl, tel. 22 658 00 73. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w projekcie Krople Uważności. Twoje dane osobowe mogą być udostępniane sponsorom projektu, w którym uczestniczysz, do celów kontroli finansowej i merytorycznej, na podstawie uzasadnionych prawnie interesów FSZK oraz sponsorów, związanych z potrzebą kontroli sposobu wydatkowania środków finansowych i realizacji projektu. Dane mogą również być powierzane do przetwarzania podmiotom, które świadczą na rzecz FSZK usługi wiążące się z przetwarzaniem danych osobowych, z zastrzeżeniem, że te podmioty nie nabywają prawa do samodzielnego przetwarzania tych danych, a jedynie do wykonywania poleceń FSZK w tym zakresie. Twoje dane osobowe są przechowywane do chwili upływu okresu przechowywania dokumentacji rekrutacji i szkolenia, wymaganego przez sponsorów lub do chwili upływu okresu wynikającego z obowiązujących przepisów dotyczących prowadzenia ksiąg rachunkowych, przy czym obowiązuje najdłuższy okres. Masz prawo żądania dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo przenoszenia danych. Dopuszczalność korzystania z poszczególnych praw zależy od podstawy prawnej konkretnego przetwarzania. Masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci imienia, adresu mailowego oraz telefonu przez Fundację Edumind w celu otrzymywania informacji marketingowych, dotyczących działalności Fundacji związanych z uważnością w edukacji przesyłanych drogą elektroniczną. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana poprzez wysłanie maila na adres: kontakt@fundacjaedumind.pl.